تبلیغات
Shegofti
LOGO
برای بالا بردن سرعت دانلود ، ما از لینک های مستقیم کار گرفته ایم.

مرجع بزرگ دانلود و اطلاعات

پنجشنبه 29 خرداد 1393

خانه داری وتدبیرامورمنزل گرچه ازنظرحقوقی به عهده ی زن نیست اماازنظراخلاقی این وظیفه به عهده او گذاشته شده است

خانه داری مهم ترین شغل زن است.متاسفانه خانم هایی که فقط به کار خانه داری اشتغال دارندارزشهای واقعی خودوکارشان

رانمیدانند.چه بسابسیاری ازمردانی که شهرت ومقام های بین المللی دارندفقط دراثرحسن تدبیرواخلاق ولیاقت یک زن خانه دار

به اوج ترقی وپیشرفت رسیده اند.

رسول خدا(ص)میفرمایند:

هرزنی که درخانه ی شوهرخودبه قصدمرتب کردن آن چیزی راجابجاکند

خداوندعزووجل به اونظر(لطف)کندوعذابش نمیدهد.

همچنین درروزنامه جام جم پژوهشی نوشته شده بودکه خواندنش خالی ازلطف نیست:

 درپژوهش جدیدی که محققان آمریکایی، درباره بیش از ۱۰۰ زن و مرد شاغل انجام داده‌اند، دریافتند افرادی که بیشترین مسئولیت را برای اداره منزل به عهده دارند، فشارخونی به مراتب بالا‌تر از افردی که انجام آن‌ها را به همسر خود واگذارکرده‌اند، دارند.

بسیاری از مردان تصور می‌کنند و گه‌گاه این تصور را بر زبان می‌آورند که انجام کارهای خانه دشوار نیست و در بسیاری موارد، زنان بی‌دلیل خود را درگیر جزئیات می‌کنند، اما بر خلاف این باور، خانه داری مملو از مسئولیت‌های ریز و درشت و گاهی تکراری است که روزانه حتما باید انجام شود و تلاش برای انجام دقیق و به موقع آن‌ها، فشار روانی بسیاری بر زنان وارد می‌کند

اهمیت خانه داری زمانی مشخص می‌شود که یک زن به دلایل گوناگون، مانند مسافرت یا بیماری برای چند روز نتواند به کارهای خانه بپردازد، اگر تجربه این موارد را داشته‌اید، می‌دانید پس از چند روز وضع خانه تا چه حد غیرقابل تحمل می‌شود.

باوجود آنکه صد‌ها پژوهش به منظور بررسی ارتباط استرس محیط کار و ابتلای افراد به حمله‌های قلبی و سکته صورت گرفته است، اما ارتباط انجام کارهای منزل و رسیدگی به خانواده و پیامدهای جسمی و روانی آن تا به امروز چندان مورد بررسی قرار نگرفته بود.

در سال‌های اخیر مطالعات زیادی درباره ابعاد گوناگون خانه داری انجام شده است، در پژوهش جدیدی که محققان آمریکایی، درباره بیش از ۱۰۰ زن و مرد شاغل انجام داده‌اند، دریافتند افرادی که بیشترین مسئولیت را برای اداره منزل به عهده دارند، فشارخونی به مراتب بالا‌تر از افردی که انجام آن‌ها را به همسر خود واگذارکرده‌اند، دارند.

نتایج این پژوهش، بیانگر آن است که نگرانی درباره کارهای خانه، مانند نظافت و آشپزی و رسیدگی به امور همسر و فرزندان برای سلامت قلب افراد بسیار خطرناک است.

این پژوهش همچنین بیانگر آن است که دلیل این پیامدهای خطرناک، مقدار و حجم کار خانگی نیست، بلکه اضطراب درباره چگونگی برآمدن از پس همه این کار هاست.

جالب اینکه بررسی‌های دقیق‌تر نشان می‌دهد، بالا‌ترین میزان فشارخون، ناشی از نگرانی‌هایی درباره انجام کارهای روزانه مانند نظافت، آشپزی و انجام خریدهای منزل است و انجام تعمیرات اتومبیل، پرداخت قبوض و تنظیم بودجه منزل در رده‌های بعدی قرار دارد. نکته جالب‌تر آن است که تنها نگهداری و مراقبت از فرزندان یا حیوانات خانگی تاثیری روی فشار خون افراد ندارد.

 برچسب ها : گل بانو ,
ادامه مطلب
ساعت ارسال 11:44 ق.ظ نویسنده: Bahar Rahimi نظر: ()

نظرسنجی

آیا از لینک دانلودها و اطلاعات درج شده در وبلاگ ما راضی هستید؟

آمار بازدید کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
آمار مطالب تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما